Drobečková navigace

Úvod > Gabiony > Technologie výstavby

Technologie výstavby gabionů

Gabionové ploty a gabionové stěny stavíme a navrhujeme již více než 15 let. Za tu dobu jsme vypracovali vlastní technologické postupy. Konkrétní postup technologie výstavby gabionového plotu najdete v technologickém předpisu.

Rozměry gabionových plotů

  • Výška gabionového plotu je běžně od 60 cm do 240 cm
  • Gabionové ploty stavěné GBC technologií jsou široké 20 cm
  • Klasické gabionové ploty dosahují šíře od 30 cm do 50 cm

Technologie výstavby sypaných gabionů

Sypané gabiony jsou stavěné technologií GBC. Základem je vždy gabionová konstrukce, do níž se vrchem sype kamenivo. Nejčastěji jsou využívané pozinkované sítě s oky o rozměrech 5x20 cm, do nichž se sypou kameny o frakci 32 a 63 mm. Výstavba sypaných gabionů je třikrát rychlejší než v případě běžných gabionových plotů. Jsou bezúdržbové a jejich životnost dosahuje až 30 let.

Na místě realizace sypaných gabionů se nejdříve zabetonují sloupky. Poté se instalují sítě gabionů. Když je konstrukce připravená, pomocí mechanizace se do gabionu nasype horem kamenivo. To celou výstavbu urychluje. Za den je možné vyplnit asi 100 metrů čtverečních pohledové plochy.

Technologie výstavby běžných gabionů

Výstavba běžných gabionových plotů je technologicky i časově náročnější, už jen proto, že v gabionových sítích se kamenivo rovná ručně. Na místě realizace se provádí výkopové práce, připravují se základové spáry, probíhá usazení a betonáž ocelových sloupků. Následně jsou dodány a montovány gabionové sítě, od nichž je vloženo kamenivo, jež si investor vybral.

Gabionové konstrukce bez kamenů

Dodáváme také gabionové koše a sítě bez kameniva, které jsou vhodné především pro investory, kteří si chtějí gabionový plot či zeď postavit sami.

V případě zájmu o zpracování cenové nabídky nás kontaktujte na info@gabioncentrum.cz nebo na tel. 775 959 414, nebo pomocí kontaktního formuláře.

Napište nám

Informace o odesílateli
Zpráva
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů