Drobečková navigace

Úvod > Gabiony > Gabionové ploty

Gabionové ploty

Gabionové ploty v sobě spojují hned několik funkcí: zajišťují soukromí a bezpečnost, izolují hluk, jsou estetické a po celou dobu jejich dlouhé životnosti se o ně nemusíte starat. Sypané gabionové ploty stavěné systémem GBC mají životnost 30 let, po dobu 50-60 let vám budou sloužit klasické gabiony o průměru drátu 4,0 mm.

Tyto gabionové ploty jsou rovněž i vhodné jako protihlukové stěny a zajišťují také řádnou  dávku soukromí.

Výhody gabionových plotů

  • Slouží desítky let
  • Jsou zcela bezúdržbové
  • Odhlučňují a poskytují soukromí
  • Působí esteticky
  • Mají originální vzhled

Parametry gabionových plotů

  • Gabionové ploty stavěné GBC systémem jsou široké 20 cm a maximálně vysoké 203cm 
  • Klasické gabionové ploty dosahují šíře od 30 cm do 50 cm a vysoké jsou max. do 3m (nejčastější výška je v rozmezí od 1,6m do 2m). 

Kolik stojí metr gabionového plotu?

Cenová kalkulace gabionových plotů je vždy individuální. Přesto uvedeme pro ilustraci několik příkladů ceny za metr gabionového plotu.

Sypaný gabionový plot (systém GBC)

Cena sypaného gabionového plotu je od 3500 korun/metr čtvereční bez DPH, a to za celkovou realizaci na klíč. Cena zahrnuje kompletní práce, včetně instalace a betonáže ocelových sloupků, dodávku sítí a kameniva. 

Cena běžného gabionového plotu je  od 4600 korun/metr čtvereční bez DPH, a to za celkovou realizaci na klíč. Kamenivo se rovná ručně v celém objemu. Cena zahrnuje kompletní práce, včetně výkopů, přípravu základové spáry, instalaci, usazení a betonáž ocelových sloupků, dodávku a montáž gabionových sítí, nákup a dopravu kameniva.  

Na celkovou cenu má vliv jaké kamenivo si vybere investor, jak technicky náročná je stavba a další faktory. Z těchto důvodů se cenová nabídka pro realizaci gabionových plotů řeší individuálně s každým zákazníkem zvlášť. U sypaných plotů je nutné, aby byl zajištěn přístup pro UNC mechanizaci, aby bylo možné sypat kamenivo strojově.

V případě, že se bude jednat o ruční přesun kameniva nebo složitější přesun hmot tak  se cena stanovuje individuálně dle zaslané cenové poptávky nebo obchůzky na staveništi. 

Klasický, nebo sypaný gabionový plot?

Sypaný gabionový plot stavěný systémem GBC je levnější než tradiční gabiony. Kamenivo je do gabionové konstrukce sypané a životnost GBC gabionového plotu je 30 let.

V klasickém gabionovém plotu, jehož životnost dosahuje až 60 let, je kamenivo rovnáno ručně nebo lze i vysypat vhodnou frakcí - 32-63mm u sítí s oky 2,5x10cm nebo 63-125mm u sítí s oky 5x10cm. 

 

Sypaný gabionový plot (systém GBC)                                       Klasický sypaný gabionový plot                                       Klasický gabionový plot - skládaný kamenivem ručně

okatost sítí 5x20cm - frakce kameniva 32-63mm                    okatost sítí 10x2,5cm - frakce kameniva 32-63mm                  okatost sítí 10x5cm - frakce kameniva 63-125mm

 system_GBC_sypany_32-63mmsypané 32-63mm - Zbraslav - 2,5x10cmskládané žulové odseky.jpg

 system_GBC_14.jpgskladany_piskovec

system_GBC_vyska_1msypany_gabion_zulaskladany_odseky_cedice

 

 

Sypaný plot frakcí 32-63mm - systém GBC schéma

SchémaFB.JPG

 

Proč si vybrat zrovna nás?

Vzhledem k tomu, že na poli gabionů působíme již přes 15 let jsou naše zkušenosti dostatečně velké,
abychom Vám dokázali poradit i s náročnějšími stavbami u gabionových konstrukcí, gabionových plotů,
gabionových podezdívek, gabionových obkladů a dalších gabionových konstrukcí.
Naše zázemí a zkušenost nám dovoluje nabídnout vám velmi výhodnou nabídku gabionů i pro maloodběratele.