Drobečková navigace

Úvod > Armované svahy

Armované svahy

Stavíme armované svahy – sendvičové konstrukce, které jsou složené z gabionových sítí a geomříží a jsou vyplněné zeminou. Výstavbu armovaných svazů realizujeme nejčastěji pro stavební firmy, architekty nebo projektanty.

Použití armovaných svahů

Armované svahy slouží jako ochranný val proti sesuvům půdy. Využívají se při zemních úpravách, kdy je nutné zpevnit terén, typické jsou při výstavbě silnic, dálnic, železničních tratí nebo při stavbě budov. Technologie armovaných svahů je obzvlášť vhodná v místě stavby, kde je vytěženo velké množství zhutnitelné zeminy, která se použije na zásyp u jednotlivých armovaných prvků.

Jak se staví armovaný svah

V místě výstavby se nejdříve odtěží zemina a přípraví se základová spára ze štěrku, která se zhutní vibrační mechanizací. Následně jsou instalované sendvičové prvky armovaného svahu, které kombinují gabionovou síť a geomříž.  Vytěžená zemina se opětovně použije do zásypů armovaného svahu a zhutní vibrační mechanizací max. po 30cm. Vše proto vypadá velmi přirozeně, pracuje se s lokálním materiálem, což hraje roli i při ekonomice stavby.

Do pohledového líce armovaných svahů je instalována buď kokosová rohož, nebo polypropylénová výstelka. Obojí slouží pro uchycení polétavých rostlin, které se na rohoži uchytí, zakoření, rostou a vykvétají. Armovaný svah se tak stává přirozenou součástí místa. Aby na svahu mohla vegetace růst, má pohledový líc maximální sklon 70°.

Více informací ohledně této technologie Vám zašleme na vyžádání  a případně i zpracujeme cenovou nabídku na kompletní realizaci. 

V případě zájmu o zpracování cenové nabídky nás kontaktujte na info@gabioncentrum.cz  nebo na tel. 775 959 414.

 

 Armované svahy (zeminy)

 

Proč si vybrat zrovna nás?

Vzhledem k tomu, že na poli gabionů působíme již přes 15 let jsou naše zkušenosti dostatečně velké,
abychom Vám dokázali poradit i s náročnějšími stavbami u gabionových konstrukcí, gabionových plotů,
gabionových podezdívek, gabionových obkladů a dalších gabionových konstrukcí.
Naše zázemí a zkušenost nám dovoluje nabídnout vám velmi výhodnou nabídku gabionů i pro maloodběratele.